فایل ورد ارزيابي کارايي مدل هاي شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي سيلاب(مطالعه موردي: حوضه آبخيز گل گل استان ايلام)

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي کارايي مدل هاي شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي سيلاب(مطالعه موردي: حوضه آبخيز گل گل استان ايلام) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي کارايي مدل هاي شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي سيلاب(مطالعه موردي: حوضه آبخيز گل گل استان ايلام)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي کارايي مدل هاي شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي سيلاب(مطالعه موردي: حوضه آبخيز گل گل استان ايلام)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي کارايي مدل هاي شبکه عصبي مصنوعي در شبيه سازي سيلاب(مطالعه موردي: حوضه آبخيز گل گل استان ايلام) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش بين المللي و سومين همايش ملي مهندسي و مديريت کشاورزي، محيط زيست و منابع طبيعي پايدار

تعداد صفحات :21

چکیده مقاله:

استفاده از تکنیک شبکه عصبی مصنوعی به عنوان یک رویکردی نو و یک ابزار کارآمد با توانای مناسب د رشبیه سازی و پیش بینی سیلاب به علت عدم حساسیت به خطا در داده های ورودی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و تا حدودی جایگزین مدلهای آماری شده است. در این پژوهش برای شبیه سازی سیلاب در حوضه آبخیز گل گل استان ایلام از شبکه های عصبی مصنوعی RBF,MLP با الگوریتم های یادگیری لنبرگ - مارکوارت شبه - نیوتن و کاهش شیب با مومنتوم و تعداد نرونهای مختلف در لایه پنهان در محیط نرم افزاری MATLAB استفاده شد. که بااستفاده از مدل ارتفاع رقومی زمین در محیط نرم افزاری Arc GIS بدست آورده شد ولی چون ورودی های ثابت تاثیری در عملکرد مدل نداشتند فقط متغیرهای متحرک برای ارزیابی و بررسی مدل در نظر گرفته شد خروجی مدلها تنها دبی حداکثر لحظه ای به متر مکعب بر ثانیه بود. و سه مجموعه اموزش آزمایش و اعتبار سنجی در برخی دیگر از مدلها تقسیم بندی شدند. بررسی نتایج نشان داد که شبکه MLP با ساختار 1-5-5-1 و الگوریتم یادگیری لونبرگ مارکوارت با ضریب همبستگی 0/927 در مرحله آموزش و 0/976 در مرحله آزمایش و خطاهای کمتر نسبت به دیگر ساختار و شبکه RBF عملکرد بهتری در شبیه سازی سیلاب در منطقه مورد مطالعه داشت.

توضیحات بیشتر